Ministarstvo rada dostavilo tumačenje o radu nakon ostvarivanja prava na mirovinu

26.06.2026.

Hrvatska liječnička komora zaprimila je službeno očitovanje Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike vezano uz primjenu odredbi Zakona o mirovinskom osiguranju koje uređuju mogućnost rada nakon ostvarivanja prava na mirovinu. Odgovor Ministarstva uslijedio je nakon upita Hrvatske liječničke komore potaknutog brojnim obraćanjima liječnika koji se nalaze pred umirovljenjem te su tražili pojašnjenje uvjeta za nastavak rada.
U očitovanju Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike pojašnjeni su uvjeti pod kojima liječnici mogu nastaviti raditi nakon ostvarivanja prava na mirovinu, uključujući mogućnost rada u punom radnom vremenu uz isplatu dijela mirovine. Očitovanje je dostupno ovdje.
vrh stranice