Iz zdravstva

Zar su milijunske odštete rezervirane samo za liječnike?

19.01.2017.

„Jesmo li mi uistinu pravna država kada si neka udruga građana ili poslodavaca daje za pravo izdavati pismene naputke ravnateljima bolnica da ne poštuju važeći Pravilnik kakav god on bio. Tko uostalom u Hrvatskoj plaća milijunske odštete za bilo što? Zar je to rezervirano samo za liječnike?“,  rekao je drugi dopredsjednik Hrvatske liječničke komore prim. dr. Ante-Zvonimir Golem u HRT-ovoj emisiji „Otvoreno" u kojoj se govorilo o problemima i budućnosti hrvatskog zdravstva.

Smjena ravnateljice OB Varaždin jer je poštovala zakon?

17.01.2017.

Upravno vijeće Opće bolnice Varaždin pokrenulo je u ponedjeljak postupak razrješenja ravnateljice dr. Sanje Zember. Podršku ravnateljici u Varaždinu dali su prvi dopredsjednik Hrvatske liječničke komore dr. sc. Krešimir Luetić i drugi dopredsjednik prim. Ante-Zvonimir Golem te predsjednica saborskog Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku dr. sc.  Ines Strenja-Linić.

Zbog alarmantnog stanja u KBC-u Osijek nužna izgradnja nove bolnice!

12.01.2017.

Hrvatska liječnička komora (HLK) i Hrvatski liječnički zbor (HLZ) upozorili su na konferenciji za novinare održanoj u četvrtak u Osijeku na alarmantno stanje infrastrukture i loše uvjete rada u KBC-u Osijek. Zatražili su od mjerodavnih institucija da se osiguraju sredstva za izgradnju nove bolnice u Osijeku kako bi se ispunili suvremeni standardi pružanja zdravstvene skrbi.

SB Sveta Katarina nadomak prestižne europske nagrade!

10.01.2017.

Specijalna bolnica za ortopediju, kirurgiju, internu medicinu, neurologiju i fizikalnu medicinu i rehabilitaciju Sveta Katarina iz Zaboka ušla je u završnicu dodjele "European Business Award", nagrade za izvrsnost, inovaciju i etiku u poslovanju.
Na  http://www.businessawardseurope.com/vote/detail-new/croatia/19112  pogledajte službenu, natjecateljsku video prezentaciju SB Sveta Katarina te svojim glasom podržite međunarodno priznatu hrvatsku bolnicu u nastojanju osvajanja prestižne europske nagrade.

Novac za sanaciju osječkog KBC-a bit će osiguran, no treba tražiti dugoročna rješenja

10.01.2017.

Nakon puknuća toplovodne cijevi, što je prouzročilo štete na Zavodu za oftalmologiju osječkoga KBC-a, u toj se zdravstvenoj ustanovi nadaju  brzoj normalizaciji stanja, a do kraja ovoga ili početkom idućeg tjedna očekuju i preciznije podatke o šteti, izvijestilo je vodstvo te bolnice nakon što ih je u ponedjeljak obišao ministar zdravstva Milan Kujundžić koji je najavio kako će žurno osigurati novac za popravak zgrade, prenosi Hina.


vrh stranice