Iz zdravstva

MOST: Moramo naći načine kako liječnike zadržati u Hrvatskoj

19.12.2017.

Da bi poboljšao položaj liječnika Most je u saborsku proceduru uputio prijedlog dopune Kaznenog zakona kao i Zakona o reprezentativnosti udruga i sindikata, te s konferencije za novinare u Hrvatskom saboru 18. prosinca vladajućima poručio kako je od nemjerljivog značaja na vrijeme prepoznati aktivnosti kojima će se liječnici zadržati u Hrvatskoj.

Vođa Mosta Božo Petrov kazao je kako Most ukazuje na nelogičnosti i nepravde i nudi konkretna rješenja jer je za njih sektor zdravstva od nacionalnog interesa.  Samo u zadnje četiri godine iz Hrvatske je otišlo 550 liječnika, a u idućih 10 godina u mirovinu ide njih više od 4000, što su, kazao je Petrov, zabrinjavajući podaci.

vrh stranice