Iz zdravstva

Javnozdravstvena akcija „Budimo zajedno - Utrka za fajterice“

08.03.2018.

Povodom 10 godina rada Udruge i Dana Narcisa, Udruga SVE za NJU je na današnjoj konferenciji za novinare najavila novu kampanju „Budimo zajedno - Utrka za fajterice“ . Kampanja će se održati u subotu 24. ožujka 2018. od 10 – 14 sati u Parku Zrinjevac. Na događanju će, tradicionalno, na edukativnim štandovima HZJZ i SVE za NJU građanima biti dostupne informacije i edukativni letci o prevenciji i Nacionalnom programu za rano otkrivanje raka dojke te o programima Centra za psihološku pomoć ženama oboljelima od raka i članovima njihovih obitelji.

Paraf na KU: O pravima liječnika opet odlučili svi osim njih samih

06.03.2018.

Liječnici koji su temelj svakog zdravstvenog sektora pa tako i hrvatskog, ponovo nisu mogli pregovarati o svojim pravima u Kolektivnom ugovoru, pa su tako o tom najvažnijem „zdravstvenom ugovoru“, u ime njih pregovarali i na koncu ga s ministrom zdravstva Milanom Kujundžićem , 5. ožujka 2018. i ratificirali predstavnici neliječničkih sindikata iz zdravstvenog sektora. Taj parafirani KU vrijedit će godinu dana za oko 72.000 zaposlenih u zdravstvenom sektoru. Ministar Kujundžić poručio je da će se u tih godinu dana pronaći načina kako liječnike uključiti u pregovaranje iz kojega su izbačeni po Zakonu o reprezentativnosti koji je usvojen 2014. za mandata bivše Vlade Zorana Milanovića.

Posebni kreveti za teško bolesnu djecu u Specijalnoj bolnici Gornja Bistra

27.02.2018.

Donacijom vrijednom 112.000 kuna Specijalna bolnica za kronične bolesti Gornja Bistra opremila je jednu sobu s pet novih kreveta i devet antidekubitalnih madraca najnovije tehnologije prilagođenih skrbi za najteže bolesnike. „Većina djece o kojoj skrbimo u našoj bolnici cijeli dan provodi u krevetu te smo zahvalni što im uz ovakve donacije barem malo možemo olakšati teško zdravstveno stanje i pružiti im najbolju moguću skrb“ – izjavio je zamjenik ravnatelja bolnice Ivan Šoštarčić.

Riječka bolnica u posjedu digitalnog mamografa

16.02.2018.

Na Kliničkom zavodu za radiologiju KBC-a Rijeka danas je upriličena svečana primopredaja novog mamografskog uređaja. Riječ je o suvremenom digitalnom uređaju najviše klase s funkcijom tomosinteze i stereotaksije koji će značajno pridonijeti kvaliteti dijagnostičkih mamografskih pregleda. Sredstva za nabavku uređaja u vrijednosti od 1,5 milijuna kuna osiguralo je Ministarstvo zdravstva Republike Hrvatske iz sredstava EU fondova.
vrh stranice